Komentář k zápasu SKPK HK – R52 SKK Jičín

28.05.2015 05:50

V úterý 26. 5. 2015 k nám na poslední utkání S ligy do Hradce Králové zavítali borci z Jičína a určitě nepřijeli prohrát, protože to bylo utkání dvou vedoucích celků S ligy. Jičínští na tom byli jen o jeden pomocný bod hůře.

V úvodních dvojicích jsem jako kapitán proti soupeři nasadil Karla Černíka a Jardu Gütlera, kapitán hostí, Láďa Křivka se postavil proti našemu Karlovi a proti Jardovi nasadil Jirku Brumlicha. Naši kluci však za to vzali hned od prvního hodu a hosté se nestačili divit. A když nám vyšla výborně i dorážka, byla z toho na úvod krásná čísla. Karel plné 193, Jarda o desítku míň, ale oba k tomu v dorážce přihodili - Karel 93 klacků, Jarda ještě o šest víc. Soupeř se nemohl chytit, Láďa plné jen 169, Jirka 177 a ani dorážka se jim nepovedla, Láďa 79, Jirka 70. A tak z toho byly na úvod hned 4 bodíky a slušný rozdíl v kuželkách - +74.

Druhá dvojice při tomto stavu to neměla lehké. Otočit zápas a stáhnout kuželky by byl už nadlidský výkon. Nicméně kapitán hostí nasadil zkušené borce, Jirku Čapka (mimo jiné pořád prohlašoval, že bez piva nehraje) a Frantu Čermáka, proti nim za domácí, Boban Trejtnar a Franta Beránek. Boban se do půlky Jirky držel 127:126, ale po obrátce Jirka jedničku dráhu zvládl výborně a Bohouš už na něj nestačil. A tak z toho byly pro hosty první bodíky za výkon 268:252. Vedle si to rozdali Frantové a hostující František tam našemu už v půlce nadělil 21 dřev. A vypadalo to, že hosté jsou na koni. Po obrátce ale náš Franta na čtyřce zabral a bylo z toho hezký 146 klacků, druhý Franta trochu polevil, ale svůj náskok už udržel. A tak i on bral pomocné bodíky za vítězství 253:248. Nakonec ale velké body zůstaly doma za kuželky. Do auta jsme jim naložili 52 klacků, aby se jim lépe odjíždělo. Celkově tedy pro SKPK HK 8:4, na kuželky 1068:1016. A máme jaro za sebou. Letní sezónu přečkáme na prvním místě, což nás jako nováčky Seniorligy určitě těší. Za pozdější otevření restaurace s občerstvením se soupeři omlouváme.

Jirka Prokop

Kontakt

J.Prokop

info@skpkuzelkyhk.cz

Hradec Králové, Průběžná 611

Vyhledávání

První výsledky zápasů HALK ve všech ligách najdete na www.skpkuzelkyhk.cz

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode