Průměrné neúplné 2. kolo první ligy HALK

14.10.2015 13:39

Opět 6x tisíc a víc, dva zápasy na kuželky v poměru 8:4, třetí se štěstím posledního hodu Míry pro Basket 9:3. Z dvaceti čtyřech hráčů jen pět ulítlo na lepší výsledek, tj. 280 a více. Ale podrobněji.

                V úvodním zápase, tentokrát až od 18:00 hodin se střetla družstva AO Kostěnice s TESPO „A“. Zápas v podstatě průměrný, za domácí ustřelil svým výkonem Boban Trejtnar (272 kuželek), za hosty Láďa Rolc (280 kuželek). Jinak výkony na průměru, ale tentokrát se šťastnějším koncem pro TESPO „A“, které bere body za vítězství na kuželky v poměru 1041:1027 díky lepší dorážce.

                Druhý duel v podání nováčka soutěže Levé ulice A a Basketu Hořice. Utkání, ve kterém bere body zkušenější družstvo, i když i tady se Basket, jako zkušenější měl blýsknout lepším výkonem. Zejména hráči ve druhé dvojici, Míra Švamberk a Aleš Svoboda. V půlce oba skvělí, plné přes stovku, i s dorážkou by to šlo, ale po obrátce, jako když je vyměníš. Trápení, že se na to koukat nedalo. Aleš ale neměl se soupeřem Péťou Gabrielem moc problémů, ale Míra jen tak tak nakonec vybojoval pomocný bod za remízu s Jirkou Bartůškem. Z tohoto zápasu je třeba jednoznačně vyzdvihnout výkon Romana Knaifla – 289 umělých dřev, což byl nakonec nejlepší výkon tohoto kola. Takže pro Basket 9:3, na kuželky 1062:1000.

                Poslední zápas měl dle mého názoru jasného favorita. A to Š+Š Rychnov nad Kněžnou. Družstvo TESPO „B“, resp. jeho hráči se s tím ale nechtěli smířit, a tak to nakonec byli oni, kteří si odváží dva cenné velké body za vítězství na kuželky v poměru 1037:1029, na pomocné body 8:4. Družstvo rychnovských tentokrát podržel jen Jirka Novotný, výborný m výkonem 281 kuželky, ale nakonec ani to mu na body nestačilo, protože Vašek Procházka tam nakonec pustil ještě o osmičku víc, tedy 289 kuželek. Ostatní výkony na hranici 250 kuželek, nic ohromujícího, co by stálo za zmínku.

                Závěrem: neúplné kolo, protože zápas domácího SKPK HK „D“ a SSŽ byl odložen na pondělí, 19. 10. 2015. Určitě včerejšímu dni chyběla větší dramatičnost jednotlivých utkání. Zápasy byly odehrány v poklidu, dle mne bez většího nasazení – až na výjimky.

jipr

Kontakt

J.Prokop

info@skpkuzelkyhk.cz

Hradec Králové, Průběžná 611

Vyhledávání

První výsledky zápasů HALK ve všech ligách najdete na www.skpkuzelkyhk.cz

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode